Ankara Çıkışlı Günübirlik ve Konaklamalı Turlar
    KAYIT   |
 Türkçe | ₺

Ankara Çıkışlı Osmanlı Başkentleri Turu

İYİ SEÇİM!
 • Ankara Çıkışlı Osmanlı Başkentleri Turu: 2 Gece Otel Konaklamalı
 • Ankara Çıkışlı Osmanlı Başkentleri Turu: 2 Gece Otel Konaklamalı
 • Ankara Çıkışlı Osmanlı Başkentleri Turu: 2 Gece Otel Konaklamalı
 • Ankara Çıkışlı Osmanlı Başkentleri Turu: 2 Gece Otel Konaklamalı
 • Ankara Çıkışlı Osmanlı Başkentleri Turu: 2 Gece Otel Konaklamalı
 • Ankara Çıkışlı Osmanlı Başkentleri Turu: 2 Gece Otel Konaklamalı
 • Ankara Çıkışlı Osmanlı Başkentleri Turu: 2 Gece Otel Konaklamalı
 • Ankara Çıkışlı Osmanlı Başkentleri Turu: 2 Gece Otel Konaklamalı
 • Ankara Çıkışlı Osmanlı Başkentleri Turu: 2 Gece Otel Konaklamalı
 • Ankara Çıkışlı Osmanlı Başkentleri Turu: 2 Gece Otel Konaklamalı
 • Ankara Çıkışlı Osmanlı Başkentleri Turu: 2 Gece Otel Konaklamalı
 • Ankara Çıkışlı Osmanlı Başkentleri Turu: 2 Gece Otel Konaklamalı
 • İbret Taşı, Adalet Kulesi
 • Edirne Sarayiçi, Selimiye Camii
 • Topkapı Sarayı, Ayasofya Camii
 • Fatih Camii, Panorama 1453 Müzesi
 • Orhan Gazi Türbesi, Osman Gazi Türbesi
 • Bursa Ulu Camii, Ertuğrul Gazi Türbesi
2 Gece Otel Konaklamalı

Oğuz Türklerinden Ertuğrul Gazi'nin Oğlu Osman Gazi Tarafından Kurulan Osmanlı'nın Payitaht'larını Gezeceğiz.

TUR PROGRAMI

Yazdır  

1.

Gün
Ankara, Düzce, İstanbul, Edirne 1 gün programını görmek için tıklayınız

Aritta Tur Kalkış Noktaları

22:00 ArittaTur Meşrutiyet Ofisi
22:05 Milli Kütüphane Metro Önü
22:10 Aşti Karşısı Ankaray Çıkışı
22:15 Anka Mall Emniyet Karşısı
22:30 Batıkent Jandarma Karşısı
22:45 Eryaman Optimum Avm KarşısıKonaklama: Gece Yolculuğu

2.

Gün
Selimiye Camii, Sarayiçi, İbret Taşı, Karaağaç 2 gün programını görmek için tıklayınız

Selimiye Camii, Eski Camii, Karaağaç, Lozan Anıtı, Sarayiçi, İbret Taşı, Ali Paşa, İstanbul

Siz değerli misafirlerimizle buluşmamızın ardından düzenlemiş olduğumuz Ankara Çıkışlı Osmanlı Başkentleri Turu yolculuğumuza başlıyoruz. Bolu Düzce İstanbul güzergâhı ile yapacağımız Eğlenceli ve Keyifli yolculuğumuzun devamında vereceğimiz (Ekstra) Kahvaltısı Molamız sonrasında, 1361 yılında I. Murat zamanında Lala Şahin Paşa tarafından fethinden, 1453 yılında İstanbul’un fethine kadar 92 yıl boyunca Osmanlı İmparatorluğu’nun payitahtı olan Der-i Saadet olarak anılan Edirne'ye ulaşıyoruz. Saray-ı Cedid-i Amire de denilen Sarayiçi’nde bulunan Kırkpınar Meydanı’nı, 1562 yılında Kanuni Sultan Süleyman tarafından Mimar Sinan’a yaptırılmış Adalet Kasrı’nı ve önündeki Seng-i Arz ve Seng-i İbret Taşıları’nı göreceğiz. Sonrasında, Mimar Sinan'ın II. Selim’in emri ile 1568-1574 tarihleri arasında yaptığı ve “Ustalık Eserimdir” dediği Selimiye Camii ve 1826'da Sultan II. Mahmud tarafından ortadan kaldırılan Yeniçeri’lere ait Mezar Taşları’nı görüp vereceğimiz (Ekstra) Öğle Yemeği Molası sonrasında yazılarıyla ünlü, Hz Muhammed’in Hacı Bayram Veli’ye "Bu Camii Benimdir, Ümmetimle Bile Olurum. Ya Şeyh! Zinhar Bu Makamı Hali Görmesinler. Daim Gelüp Bunda Hacet Dilesinler." dediği Eski Camii (Ulu Camii) ziyaret edeceğiz. Devamında, II. Abdülhamid devrinde Karaağaç'a yaptırılan, günümüzde Trakya Üniversitesi Rektörlük Binası olarak kullanılan Tren İstasyon Binası'nı ve Lozan Anıtı’nı gördükten sonra Meyve Sabunları, Badem Ezmesi, Kaynana Süpürgesi almak isteyen misafirlerimiz için Ali Paşa Çarşısı'nda vereceğimiz Alışveriş Molası verip, bitiminde Edirne'den ayrılarak İstanbul'daki Otelimize ulaşıyoruz. Akşam Yemeği ve Konaklama Otelimizde.

Kahvaltı: Edirne - Osmanlı Çorba Salonu / Kahvaltı Tabağı
Öğle Yemeği: Edirne - Köfteci Osman / Edirne Ciğer veya Köfte Menü
Akşam Yemeği: Otelimizde Set-Menü Olarak Alınacaktır
Konaklama: İstanbul - Nova Plaza Park OtelKonaklama: İstanbul Otelleri

3.

Gün
Topkapı Sarayı, Ayasofya Camii, Fatih Camii, Fetih 1453 3 gün programını görmek için tıklayınız

Topkapı Sarayı, Ayasofya Camii, Süleymaniye Camii, Fatih Camii, Fetih Panorama 1453 

Ankara Çıkışlı Osmanlı Başkentleri Turu’muzun 3. Gününde, Sabah Otelimizde Alacağımız Kahvaltı Sonrasında, 1453-1923 yılları arasında 470 sene Osmanlı’ya Başkentlik yapmış İstanbul’a ulaşıyoruz. Önce, İstanbul'un en önemli meydanlarından biri olan Sultanahmet Meydanı'nda, Alman İmparatoru II. Wilhelm'in Sultan’a hediyesi olan Alman Çeşmesi'ni, Pers ordusu karşısında birleşen Yunan şehirlerinin kazandığı zafer anısına yapılmış Yılanlı Sütun'u gördükten sonra, Bizans İmparatoru I. Justinianus tarafından, 532-537 yılları arasında yaptırılmış Ayasofya Camii'ni ve 1609-1617 yılları arasında I. Ahmed tarafından yaptırılan Sultanahmet Camii’ni ve 1460 yıllarında yapımına başlanan, 1478 yılında tamamlanmış Topkapı Sarayı’na ulaşıp, Selamlık ve Enderun bölümlerini, ziyaretlerimizin bitimizde, vereceğimiz (Ekstra) Öğle Yemeği Molası sonrasında Divan Yolu’nu takip ederek yapacağımız yürüyüşte, Sultan II. Mahmut Türbesi’ni, Köprülü Mehmet Paşa’nın Kabri’ni, Beyazıt Camii’ni (Panoramik) görerek, 1551-1557 yılları arasında, Mimar Sinan tarafından inşa edilen Süleymaniye Camii’ni ve Osmanlı İmparatorluğu'nun 10. Padişahı ve 89. İslam Halifesi Kanuni Sultan Süleyman’ın ve Hürrem Sultan’ın Kabirleri’ni ziyaret ettikten sonra aracımıza binip, 1462- 1469 yılları arasında, Mimar Atik Sinan tarafından inşa edilen Fatih Camii’ni ve Osmanlı İmparatorluğu'nun 7. Padişahı Fatih sultan Mehmet’in Kabrini ziyaret edeceğiz. Sonrasında Fatih’in İstanbul’a Girdiği Kapı olarak bilinen Edirne Kapı’dan geçerek Panorama 1453 Tarih Müzesi'nde İstanbul’un Fethi'ni izledikten sonra İstanbul'daki Otelimize ulaşıyoruz. Akşam Yemeği ve Konaklama Otelimizde. Dileyen Misafirlerimiz ile (Ekstra) Beyoğlu Geceleri'ne Gideceğiz.

Kahvaltı: Otelimizde Set-Menü Olarak Alınacaktır
Öğle Yemeği: Sultanahmet - Halkın Köftecisi / Sultanahmet Köfte Menü
Akşam Yemeği: Dahil Değildir, Misafirlerimiz Kendi İmkanları ile Alacaklar.
Konaklama: İstanbul - Nova Plaza Park OtelKonaklama: İstanbul Otelleri

4.

Gün
Osman Gazi Türbesi, Bursa Ulu Camii, Ertuğrul Gazi Türbesi, 4 gün programını görmek için tıklayınız

Osman Gazi Türbesi, Orhan Gazi Türbesi, Ulu Camii, Yeşil Türbe, Ertuğrul Gazi Türbesi, Polatlı, Ankara

Ankara Çıkışlı Osmanlı Başkentleri Turu'muzun 4. Gününde Sabah Otelimizde Alacağımız Kahvaltı Sonrasında, 1326-1365 yılları arasında, yaklaşık 39 sene Osmanlı devletinin başkenti olmuş Bursa'ya ulaşıp, Osmanlı Padişahı II. Abdülhamit'in tahta çıkışının 29. yılı şerefine inşa edildiği rivayet edilen tarihî Saat Kulesi’nin de bulunduğu Tophane’de, 1299 ile 1326yılları arasında beylik yapmış Osman Gazi ve 1326 ile 1359 yılları arasında beylik yapmış Orhan Gazi’nin Türbeleri’ni ziyaret ettikten sonra I. Bayezid tarafından 1396-1400 yılları arasında Niğbolu Seferi’nden dönüşünde verdiği emir ile inşa ettirilmiş, Somuncu Baba'nın tanıdığı Hızır Aleyhisselam'ın Namaz Kıldığı ve İslamiyet’in 5. Harem-i Şerif’i kabul edilen Ulu Camii’yi ziyaretlerimizin bitiminde vereceğimiz (Ekstra) Öğle Yemeği Molası sonrasında Yıldırım Bayezid’in oğlu Sultan Mehmet Çelebi tarafından 1421 yılında yaptırılmış Yeşil Türbe ziyaret edip Bursa’dan ayrılacağız. Osman Bey'in babası, Söğüt'te vefat eden Ertuğrul Gazi’nin Çelebi Mehmed tarafından yaptırıldığı rivayet edilen, 3. Mustafa ve 2. Abdülhamid dönemlerinde restorasyonu yapılan Söğüt'teki Türbesi'ni ziyaret ederek, Hititler döneminde Eti‘lik (Beylik) olduğu görülen, Sakarya Irmağı'nın 448km uzunluğu ile en uzun kolu Porsuk Çayının iki yakasına kurulu Eskişehir, Türk Halk Mizahının Büyük Filozofu Nasreddin Hoca’nın 1208’de doğduğu, 1926'dan önce Ankara'nın ilçesi olan Sivrihisar istikameti ile 13 Ekim 1923'te başkentimiz olmuş Ankara'ya vardığımızda Turumuza katılan siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakarak, bir sonraki Aritta Tur organizasyonumuzda görüşmek üzere vedalaşıp, Turumuzu Tamamlıyoruz.

Kahvaltı: Otelimizde Set-Menü Olarak Alınacaktır
Öğle Yemeği: Bursa - Bursa Kebapçısı / İskender Kebap Menü
Akşam Yemeği: Sivrihisar - Dinlenme Tesisleri / Serbest Zaman
Konaklama: Yapılmayacaktır

Ankara Çıkışlı Osmanlı Başkentleri Turu Sirküsü, Yayınlandığı 17.04.2021 Tarihinde Geçerlidir. Aynı Tura Ait, Daha Sonraki Bir Tarihte Yayınlanacak Tur Sirküsü Bir Öncekini Geçersiz Kılar.Konaklama: Dikkat! Bu Gece Konaklama Yoktur.
DAHİL OLANLAR:
- Aritta Tur Güvencesi
- Otellerde 2 Gece Konaklama
- 1618 Nolu Zorunlu Seyahat Sigortası
- Program Dahilindeki Tüm Çevre Gezileri
- Size Özel Araçlar ile Ulaşım ve Su İkramı
- Profesyonel Rehberlik ve Refakat Hizmetleri
- Otellerde Alınacak 2 Kahvaltı ve 1 Akşam Yemeği
- Feribot, Otopark, Otoban, Köprü ve Milli Park Ücretleri

HARİÇ OLANLAR:
- İstanbul'da Alınacak 1 Akşam Yemeği
- Tüm Yemeklerde Alınan Ekstra İçecekler
- Milli Park, Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
- Yurtdışı Çıkış Harcı, Aktivitelere Katılım Ücretleri
- Otellerde Kullanılan Ekstra (Telefon, Mini Bar …) Hizmetler
- Kişisel Harcamalar ve Ekstra Olarak Belirtilen Tüm Hizmetler
- İlk Gün Kahvaltı, Tüm Öğle Yemekleri, Son Gün Akşam Yemeği

EKSTRA HİZMETLER:
• Akşam Yemeği (Ekstra:00.TL)

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapınEK BİLGİLER

Tur Şartnamesi

Turumuzun Süresi 3 Gece 4 Takvim Günüdür. 2 Gece Otel Konaklaması Yapılacaktır.

Çocuk İndirimleri İki Yetişkin Yanında 1 Çocuk için Uygulanır. Günübirlik Turlarımızda Çocuk İndirimleri Uygulanmaz. 0–6 Yaş Çocukların Otel Konaklamasında Yatak Verilmeyebilir. Otobüslü Turlarda 00-1,99 Yaş Çocuklardan Ücret Alınmaz. Eğer Çocuklar İçin Otobüste Koltuk İstenirse 02-06 Yaş Çocuk Fiyatı Uygulanır. 2 Yaşını Doldurmuş Her Bireyin Otobüste Koltuk Alması Zorunludur.

Rehberimiz Programı Tamamen Gerçekleştirmek Kaydı ile Programın Seyrinde Değişiklik Yapabilir. Rehberimizin Tur Sırasında Verdiği Saatlere Misafirlerimizin Uymaması Sonucunda, Tur Programında Yazdığı Halde Gezilemeyen Yerlerden Acentamız Sorumlu Değildir. Turlarımız Otel, Otobüs, Uçak Tur Programı ve Rehberlik Hizmetleri ile Bir Bütündür Ayrı Ayrı Düşünülemez. Tur İçerisinde Kullanılmayan Ulaşım, Konaklama, Çevre Gezileri vb. Haklar İade Edilemez.

3 Kişilik Odalarda İlave Yatak Uygulaması Olup 3. Yatak Standart Yataktan Küçük ve / yeya Acılan Kapanan Ek Yatak Olabilir. Programlarda Belirtilen Tüm Otel İsimler v.b. (ve benzeri) Olup Yıldız Kategorisi ve Mesafe Olarak Örnek Teşkil Etmek İçin Yazılmıştır. Belirtilen İsimli Otelde Konaklama Yapılacağı Anlamına Gelmez.

Otobüs Oturma Planı Rezervasyon Sırasına Göre Yapılmaktadır, Rezervasyon Esnasında Kesinlikle Koltuk Sözü Verilemez. Oturma Düzeninde Rotasyon, Pandemi Tedbirleri Kapsamında Uygulanmayacaktır. Tur programında Belirtilen Saatler, Normal Hava ve Yol Koşullarına Göre Hesaplanmış Olup, Olası Gecikmelerde veya Tur Öncesi ve Tur Esnasında Mücbir Sebepler Nedeni ile Yapılamayan Gezilerde Aritta Tur’un Sorumluluğu Yoktur.

Tüm Turlarda Kademeli Fiyat Uygulaması Geçerlidir. Turların Doluluğu Arttıkça Tur Fiyatları da Artmaktadır. Satın Alınan Tarihten Sonraki Fiyat Değişikliklerinde Misafir Aradaki Farkı Talep Edemez.

Uçaklı Turlarda Aritta Tur, Yoğunluğa Bağlı Olarak ve Programı Aksatmamak Kaydıyla; Havalimanı, Havayolu Şşirketi ve Uçuş Saati Değiştirme Hakkını Saklı Tutar. Havalimanı Değişikliklerin de Aritta Tur, Misafirlerine Ücretsiz Servis Vermek Zorundadır.

Ekstra Turlar, Kişi Sayısına Bağlı Olarak Hareket Eder. Ekstra Bir Turun Gerçekleşmemesi Halinde Misafirin Tazminat Hakkı Doğmaz. Bu Durumda Aritta Tur’un Bir Sorumluluğu Yoktur. Ekstra Tur Fiyatları Değişebilir. Bu Durumda Misafirin Turu Satın Aldığı Tarih Değil, Turun Hareket Ettiği Tarih Dikkate Alınır. Tura Gidilen Dönemdeki Ekstra Tur Fiyatı Geçerli Olur.

Tur Konaklama Bölgelerinde ve Otellerinde Yoğunluğa Göre Aynı Standartlarda Olmak Kaydı ile Değişiklik Yapılabilir. Tüm Odalamalar, Otel Yetkilileri Tarafından Yapılmakta Olup, Konuyla İlgili Aritta Tur’un Herhangi Bir Yaptırımı Yoktur.

Haftasonu Konaklamalı Turları’nda Konaklamalar Şehir Otelleri Standartlarına Sahiptir. Otellerde Yöresel Yemek Olma Zorunluluğu Yoktur, Pandemi Tedbirleri Kapsamında Set Menü Olarak Hizmet Vermektedir.

Turlar Esnasında Program Yoğunluğundan Dolayı Bankamatik, Döviz Bürosu Vs. Bulmak Her Zaman Mümkün Olmadığından, Misafirlerimizin Bu Duruma Karşı Hazırlıklı Olmasında Fayda Vardır.

Öğle Yemeklerinde Yöreye Özgü Ekonomik Menüler Oluşturulmuştur. Öğle ve Akşam Yemeklerinde Bölge Yoğunluğuna Bağlı Olarak Gruplara Ayrılan Masalar Kullanılır.

Bu Turun Hareketi İçin Minimum Katılımcı Sayısı 16 Olarak Öngörülmüştür. Yeterli Sayıda Çoğunluk Olmadığında Turu 1 Gün Önceden Haber Vermek Kaydı ile İptal Hakkı Aritta Tur’da Saklıdır.

Turun İptali Durumunda Aritta Tur İptalini Bizzat Bildirmek Zorundadır. Yasal Süreç Olduğundan Tazminat Hakkı Yoktur.

Seyahat Süresince Kullandığımız Araçlar ve Otellerden Ayrılırken Eşyalarınızı Eksiksiz Olarak Yanınıza Aldığınızdan Emin Olun, Kaybolan Eşyalarınızdan Aritta Tur Sorumlu Değildir.

Tura Kayıt Yaptıran Misafirlerimizin 30 Gün Kalaya Kadar Ücretsiz İptal Hakkı Vardır. Tur Tarihine 30 Günden Az Kalması Durumunda %30, 20 Gün ve Daha Az Kalması Durumunda %100 Kesinti Uygulanır. Katılımcı İptal Talebi ile Birlikte Sunulan Türkiye’den Devlet Hastanelerinden Alınan Raporu (Başhekim İmzalı) Sunmak Zorundadır.

İptal İade Güvence Paketi Ve Zorunlu Seyahat Sigortası Hakkında

İptal İade Güvence Paketi; Tura Çıkış Gününden; 72 Saat (3 Gün) Öncesine Kadar Rezervasyon İptal Talebinde Bulunulması veya Değişiklik Halinde Koşulsuz %100 Kesintisiz İade Garantisi Sunuluyor. Konaklamalı Turlarda Sigorta Bedeli Kişi Başı 50.TL’dir.

Zorunlu Seyahat Sigortası; Acentemiz Tarafından Tüm Misafirlerimize Ücretsiz Olarak Yapılan Sigorta Kapsamı Detayları; Acentenin İflası veya Herhangi Bir Nedenle Paket Tur Hizmetinin Verilememesini Kapsar. Sağlık sigortası Değildir, Tedavi Masraflarını Karşılamaz. (Özel Sağlık Sigortası Misafire Ait Özel Harcamadır)

Kişi Sayısına Göre Kullanılacak Araçlar

Otobüsler: (32 - 54 Kişi Sayılarında Kullanılır) Mercedes Travego/Tourismo, Neoplan Cityliner/Tourliner, Temsa, Safir/Maraton, Man Fortuna
Midibusler: (20 - 31 Kişi Sayılarında Kullanılır) İsuzu Turkuaz , Otokar Mega
Minibusler: (19 Kadar Kişi Sayılarında Kullanılır) Vw Volt, Mercedes Sprinter

Tüm Misafirler, Yukarıda Belirtilen Maddeleri Kabul Ederek Turun Satışını Gerçekleştirmiş Sayılır.
AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#OSM-2G-O
LOKASYON:
İstanbul (Ankara, Gölbaşı çıkışlı)
YEMEK:
2 Kahvaltı, 1 Akşam Yemeği
ULAŞIM
Otobüs   
BULUŞMA:
22:00 ArittaTur Meşrutiyet Ofisi 22:05 Milli Kütüphane Metro Önü 22:10 Aşti Karşısı Ankaray Çıkışı 22:15 Anka Mall Emniyet Karşısı 22:30 Batıkent Jandarma Karşısı 22:45 Eryaman Optimum Avm Karşısı
BİTİŞ:
Eryaman Optimum Avm, Batıkent Jandarma Önü, Anka Mall Emniyet Tarafı, Aşti Önü Berat Büfe Yanı, Milli Kütüphane Metro Önü, ArittaTur Meşrutiyet Ofisi
İPTAL POLİTİKASI:
- Günübirlik Turlara Kayıt Yaptıran Misafirlerimizin 2 Gün Kalaya Kadar Ücretsiz İptal ve Değişiklik Hakkı Vardır. - Konaklamalı Turlara Kayıt Yaptıran Misafirlerimizin 21 Gün Kalaya Kadar Ücretsiz İptal ve Değişiklik Hakkı Vardır. - Konaklamalı Turlarda, Tur Tarihine 20 ve Daha Az Gün Kalması Durumunda %30 Kesinti, 15 ve Daha Az Gün Kalması Durumunda %50 Kesinti, 7 ve Daha Az Gün Kalması Durumunda %100 Kesinti Uygulanır. - Katılımcı Rezervasyonunu, Kendisinin veya 1. Derecede Akrabasının Sağlık Nedeninden Dolayı İptal ve Değişiklik Talep Etmesi Durumunda, 7 Günlük Mutat İştigaline Engel Rahatsızlıklarını ve Vefatlarını Tam Teşekküllü Devlet Hastanesinden Alınacak (Baş Hekim İmzalı) Resmi Rapor ile Belgelemeleri Gerekmektedir. Bu Durumda Kullanılmayan Hizmetlerin Bedeli İade Edilir. Not: Uçaklı Programlarda Havayolu Tarafından İptali Yapılamadığı İçin Rezervasyonun İptal ve İadesi Yapılamamaktadır.

TARİH VE FİYATLAR

  %10 İndirim

1.000TL

4 Gün

en düşük kişi başı

SORULARINIZ İÇİN TIKLAYIN

Ankara Çıkışlı Osmanlı Başkentleri... ve diğer hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.

İLETİŞİM

[email protected]
+905451700202
Korkut Reis Mah. Necatibey Cad.Sezenler Sok.
    Güneş Apt. No:1 Daire:5
Sitemizde anılan tüm fiyatlar, geçerli kartlar ile tek ödemede, en ucuz başlangıç fiyatlardır ve yeterli kontenjan olması durumunda geçerlidir.