Ankara Çıkışlı Turlar ve Ankara Çıkışlı Tur Fırsatları

Eys Grup Turizm Ticaret Limited Şirketi

Özbekistanın İnci Şehirleri Özel Kültür Turu

Ankara'dan Yedinci yüzyıldan itibaren Müslüman fetihleri, Arapların İslam'ı Özbekistan'a…
  • Taşkent
  • Ürgenç
  • Buhara
  • Semerkant
  • Hive
  • 7 Gece 9 Gün

 ANKARA ÇIKIŞLI

ÖZBEKİSTAN’IN İNCİ ŞEHİRLERİ ÖZEL KÜLTÜR TURU

7 Gece 9 Gün

Ankara – Taşkent – Ürgenç– Hive –Buhara – Semerkant 


TUR PROGRAMI


1 Gün | Ankara Taşkent

Ankara Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde 23:05–TK4328 sefer sayılı uçuş ile Taşkent’e hareket.


2 Gün | Taşkent

Yerel saatte 05:10’da varışımızın ardından bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile konaklama yapacağımız otelimize hareket ediyoruz. Sonrasında Taşkent Şehir turumuza başlıyoruz.Barak Han Medresesinden oluşan Khazrati Imam Kompleksi, Muyi – Mübarek Cami –Halife Osman`ın kendi el yazmasıyla yazmış olduğu Kuran-ı Kerim ve Peygamber Efendimiz Hz.Muhammed`in kutsal altın saçının bulunduğu cami, Khodja Akhrar Valin`ın Cuma Camisi,Kukeldaş Medresesleri, ÇARSU oryantal çarşıda,Bağımsızlık Meydanı, Amir Temur Heykeli, Yeni Minor Camisi,Cesaret Anıtı, ve Taşkent TV külesi(dışarıdan) ,Taşkent metrosu gezdikten sonra Taşkent’teki otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve Geceleme otelimizde.

Kahvaltı: 
Öğle Yemeği: 
Akşam Yemeği: 
Konaklama: Milan Tashkent Oteli vb.Konaklama: Milan Tashkent Oteli

3 Gün | Taşkent Ürgenç Hive

Sabah kahvaltısının ardından 05:30 Taşkent iç hatlar havalimanına hareket.07:00 HY 051 sefer sayılı uçuşuyla Ürgenç’e hareket. 08:30 Ürgenç’e varış ve Hive’ye transferi ardından Hive şehir turumuza başlıyoruz. Içan,Kala kompleksi, Hisir Kunya ,Ark Muhammad Amin Khan Medresesi, Kazi Kalon Medresesi,Muhammad Rakhimkhan, II Medresesi, Ismail Khodja Mozolesi, Sayid Allauddin Mozolesi, Kalta Küçük Külesi, Taş-Khovli Sarayi, Palvan Darvaza (Savaş Kapısı) ,Djuma Cami ,Allakulikhan Medresesi, Kutlug Murad Inaq Medresesi gezilerimiz ardından akşam yemeği ve konaklama için Otele hareket ediyoruz. Hive’de geceleme.

Kahvaltı:
Öğle Yemeği:
Akşam Yemeği:
Konaklama: Milan Tashkent Oteli vb.Konaklama: Milan Tashkent Oteli

4 Gün | Hive Buhara

Sabah kahvaltısının ardından Özel otobüsde karayoluyla Buhara’ya hareket. Saat 16:00 Buhara’ya varış sonrasında serbest zaman diliminde alışverişlerimizi tamamlayarak aracımızda buluşuyoruz. Akşam yemeği ve konaklama için Otele hareket ediyoruz. Buhara’da geceleme.

Kahvaltı: Otel
Öğle Yemeği: Serbest Zaman 
Akşam Yemeği: Otel
Konaklama: Zarafshon Boutique Oteli vb.Konaklama: Zarafshon Boutique Oteli

5 Gün | Buhara

Sabah kahvaltısının ardından Buhara şehir turumuz başlıyor. Cuma Namazı’nın ardından programımızda belirtilen Ark Kalesi, Leb-i Havuz Külliyesi, Bolo Havuz Mescidi ,Mir Arab Medresesi, Kalan Minaresi ve Mescidi, Uluğbey Medresesi, Buhara Emiri’nin Yazlık Sarayı, Seyyid Emir Külal K.s., Bahaddin Nakşibendi Hz. K.s. vevalideleri’nin türbe ve külliyelerinin ziyaretilerimizin ardından Akşam yemeği ve konaklama için Otele hareket ediyoruz. Buhara’da gecelem

Kahvaltı: Otel
Öğle Yemeği: Serbest Zaman 
Akşam Yemeği: Otel 
Konaklama:  Asia Bukhara Oteli vb.Konaklama: Asia Bukhara Oteli

6 Gün | Buhara Semerkant

Sabah kahvaltısının ardından Buhara şehir turu ardından Buhara Tren istasyonuna hareket Afrosiob Hızlı treniyle Semerkant’a ulaşıyoruz.Sserbest zaman diliminde alışverişlerimizi tamamlayarak aracımızda buluşuyoruz. Akşam yemeği ve konaklama için Otele hareket ediyoruz. Semerkant’ta geceleme.

Kahvaltı: Otel
Öğle Yemeği: Serbest Zaman
Akşam Yemeği: Otel
Konaklama:  Asia Bukhara Oteli vb.Konaklama: Asia Bukhara Oteli

7 Gün | Semerkant

Sabah kahvaltısının ardından Semerkant şehir turumuz başlıyor. Imam Abu Mansur Al Matrüdi ( Rahimullah)Türbesi, Hoca Ubeydüllah Ahrar Hz. Camisi ve Türbesi, Gur Emir Türbesi, Registan Meydanı, Bibi Hanım Mescidi ve Türbesi, Şah-ı Zinde Türbeler, Uluğbey Rasathanesi ,Hazreti Danyal Türbesi türbe ve külliyelerinin ziyaretilerimizin ardından Akşam yemeği ve konaklama için Otele hareket ediyoruz. Semerkant’ta geceleme.

Kahvaltı: Otel 
Öğle Yemeği: Serbest Zaman
Akşam Yemeği: Otel
Konaklama:  Orient Star Samarkand Oteli  vb.Konaklama: Orient Star Samarkand Oteli

8 Gün | Semerkant Taşkent

Sabah kahvaltısının ardından Semerkant şehir turumuz başlıyor ve programda belirtilen türbe ve külliye ziyaretlerimizin kalan kısmını tamamladıktan sonra Semerkant Tren istasyonuna hareket. Afrosiob Hızlır treniyle Taşkent’e varıştan sonra Taşkent’teki otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve Geceleme otelimizde.

Kahvaltı: Otel 
Öğle Yemeği: Serbest zaman
Akşam Yemeği: Otelde
Konaklama:  Orient Star Samarkand Oteli vbKonaklama: Orient Star Samarkand Oteli

9 Gün | Taşkent Ankara

03:30 Taşkent dış hatlar havalimanına hareket ardından 06:30 TK 4329 sefer sayılı uçuş ile Ankara Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’ne varış.DAHİL OLANLAR:
Uluslararası uçuş bileti
İç hat uçuş biletleri
Klimalı özel araçlarla programda belirtilen tüm ulaşımlar ve transferler
Çift kişilik odalarda konaklama ve otellerde açık büfe kahvaltı
Tur programı boyunca Türkçe bilen yerel rehberlik hizmeti
Tum akşam yemekleri
Taşkent – Ürgenç iç hat uçuş bileti
Buhara – Semerkant – Taşkent ekonom sınıf “AFROSIYOB” hızlı tren bileti
Bütün giriş ücretleri dâhil olmak üzere programda belirtilen şehir turları
1lt günlük su ikramı
Konaklama opsiyonları standard otellerde
Tashkent’e (2gece): Milan Tashkent Oteli ya da benzeri
Hive’de (1 gece): Zarafshon Boutique Oteli ya da benzeri
Buhara’da (2 gece): Asia Bukhara Oteli ya da benzeri
Semerkant’a (2 gece): Orient Star Samarkand Oteli ya da benzeri

HARİÇ OLANLAR:
Kişisel harcamalar
Program dışında olan girişler
Tum öğle yemekleri
Foto ve video çekim ücretleri

EK BİLGİLER

Yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye’den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir, ARİTTATUR hiçbir şekilde sorumluluk yüklenemez.

Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribata uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.

ARİTTATUR Yolcu ile konsolosluk arasında aracı konumundadır. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme hakkına sahiptir, Yolcunun vize alamaması ile ilgili olarak ARİTTATUR ’un hiçbir sorumluluğu yoktur. ARİTTATUR sadece Aracı kurum görevini üstlenmektedir. Şahsi vize başvurularında ARİTTATUR herhangi bir yaptırımı ve sorumluluğu bulunmamaktadır. Tüketiciler bu şartları kabul ederek tura kayıt yaptırmışlardır.

Vizesine kendi başvurusunu yapacak yolcularımızın ihtiyaç duyduğu belgelerin (otel konfirmesi, uçak bileti vs.) temini normal şartlarda 1 iş günü sürmektedir. Misafirlerimizin bu süreyi göz önünde tutarak randevu tarihlerini ve saatlerini ayarlaması gerekmektedir. Aksi halde olası aksaklıklardan ARİTTATUR sorumlu değildir.

Misafirin rezervasyonunu iptal ettirmesi ve/veya ilgili tura dahil olmaması/olamaması durumunda vize ücreti ve hizmet bedeli iadesi yapılmaz. Misafir, vizesini ve vize hizmetini ARİTTATUR Vize departmanı aracılığı ile aldıysa ve bu vize hizmeti gezi sözleşmesinde ek hizmet olarak belirtilmişse, ARİTTATUR ilgili turu yetersiz katılım veya başka bir sebeple iptal ederse, misafirin vizesini vize bitiş tarihinden en geç 1 hafta içerisinde vizesini kullanmadığını pasaportu ile ibraz ettikten sonra, vize için konsolosluklara ödenen harç ve benzeri tutarlar haricinde kalan tutarı iade alabilir. Misafir vizesini kendi imkânlarıyla ve/veya farklı bir vize aracılık firmasının yardımı ile aldıysa ve ARİTTATUR ilgili turu yetersiz katılım veya başka bir sebeple iptal ederse, misafire herhangi bir iade yapılmaz.

Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Uçak tipi ve saatinin değişmesi mümkün olup, bu durum sözleşme anında bildirilmiş ve YOLCU SAAT DEĞİŞİKLİĞİ RİSKİNİ KABUL EDEREK TURU SATIN ALMIŞTIR.

3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. yatak standart yataktan küçüktür. 3 kişilik odalarda 3 ayrı yatak garantisi verilememekte olup, otellerde buna uygun oda olması durumunda, müsaitliğe göre, otel tarafından blokaj yapılmaktadır.

Çocuk indirimleri sadece 2 yetişkin yanında konaklayan çocuklar için geçerlidir.

Otellerde sunulan kontinental kahvaltıdır, Türk kahvaltısı değildir. Kontinental kahvaltı; tereyağı, reçel veya bal, ekmek, çay veya kahve ile meyve suyundan oluşmaktadır.

Grup kahvaltıları ayrı bir salonda servis edilebilir.

Rezervasyon/kayıt esnasında, seyahat edilecek pasaportta geçen isim-soy isim, doğum tarihi, pasaport numarasının bildirilmesi ve sisteme girilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin ceza bedelleri misafirin sorumluluğundadır.

Misafirlerimizin ARİTTATUR  temin etsin ya da etmesin, muhakkak tur tarihinden bir gün önce başlayan ve tur tarihinden bir gün sonrası sona eren bir yurtdışı seyahat ve sağlık sigortasının olması ve ilgili sigorta poliçesini yanlarında bulundurma zorunluluğu vardır. Seyahat sigortalarını yanlarında bulundurmayan misafirlerimize ilgili ülke polisi tarafından para cezaları verilebilmektedir. Seyahat sigortasını yanında bulundurmadığı için ilgili ceza ile karşılaşılması durumunda sorumluluk misafirlerimize aittir.

Ülkeler arası diplomatik ilişkilerden kaynaklı olmak üzere, bazı ülkelere giriş-çıkış yapılmış olması başka bir/birden fazla ülke açısından vize alınamaması ya da sınır kapısından girilememesi durumunu doğurabilmekte olup bu durum, ARİTTATUR hakimiyet alanında olmadığından bu gibi bir durumda ARİTTATUR sorumluluğu bulunmadığı tarafların kabulündedir.

Ziyaretin gruba ekonomi ve süre faydası sağlaması amacı ile yol güzergahı üzerinde yapılan turlara, katılmak istemeyen misafirlerimiz, yakın bir tesiste ekstra gezi bitene kadar grubu beklemeyi kabul eder. Gezi bitiminde otobüsümüz bu misafirlerimizi alacak ve gezimiz devam edecektir.

Panoramik şehir turları şehirlerin tanıtımı için düzenlenen gezilerdir. Şehir turları ve ekstra geziler, içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir veya hava durumuna bağlı olarak gerçekleşmeyebilir. Bu durumda ARİTTATUR olabilecek en uygun alternatifi siz değerli misafirlerimize sunmakla yükümlüdür. Ekstra turlar minimum 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde ekstra turlar yapılamayabilir ya da fiyat değişikliği olabilir.

Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından ARİTTATUR sorumlu tutulamaz.

Programlarımızdaki uçak yerleri grup yeri olup, gidiş-dönüş tek bilet olarak düzenlenmektedir. Gidiş uçuşunun kaçırılması ve/veya kullanılmaması durumunda, dönüş uçuşu da otomatik olarak yanabilir. İlgili durumda havayolu firmasının kuralları geçerlidir.

Uçuşlarda oluşabilecek son dakika rötarları ve kapı değişiklikleri havaalanlarında bilgi panolarında / ekranlarında gösterilmektedir. Bu bilgiler kişiler tarafından takip edilmelidir. Böyle bir durumdan veya kişisel sebeplerden uçuşun kaçırılması durumunda, misafirin yeni biletini (bir önceki maddeye göre, eğer gerekirse gidiş-dönüş bilet olarak) kendisinin ödeyerek temin etmesi gerekmektedir. Ayrıca, grubun gidişini kaçırmış olmasından ötürü ilk günkü programı kısmen ya da tamamen kaçırabilir; bu durumda sorumluluk misafire aittir. Bununla birlikte, gruptan farklı bir uçuşla ilgili şehre/ülkeye gidilmesi durumunda, alan-şehir ya da alan-otel transferi misafirin sorumluluğundadır.

Uçak biletlerini milleri ile upgrade ettirmek isteyen misafirlerimiz, ancak biletleri kesildikten sonra ilgili havayolu firmasının ilgili uçuşunda müsaitlik olduğu takdirde upgrade işlemlerini gerçekleştirebilirler. Programlarımızdaki uçak yerleri grup sınıfından olduğundan, istenen bileti müsaitlik olması durumunda upgrade ettirmeden önce, havayolu firmasının belirteceği tutarda farkın ödenip; biletin grup sınıfından upgrade edilebilecek ekonomi sınıfına geçirilmesi gerekebilir. Bu durumda oluşacak fiyat farkı misafirin sorumluluğundadır. Programlarımızdaki grup biletleri, turun hareketinden birkaç gün önce kesilir.

Cep telefonlarınızı yurtdışında kullanabilmek için Türkiye’den ayrılmadan önce, hattınızın yurtdışı aramalarına/aranmalarına açık olup olmadığını, GSM operatörü firmanızdan kontrol etmeniz gerekmektedir.

Seyahatiniz süresince kullandığınız ulaşım araçlarından ve konakladığınız otellerden kısa süreli ya da tamamen ayrılırken, lütfen eşyalarınızı eksiksiz aldığınıza emin olunuz.

ARİTTATUR mücbir sebepler oluştuğu veya gerek gördüğü durumlarda programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve/veya uçulacak olan havayolu firmasını değiştirebilir.

ARİTTATUR, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.

Tur sırasında unutulan, kaybolan, çalınan eşyalardan ARİTTATUR sorumlu değildir.

18 yaşından küçük çocuklar annesi ile seyahat ediyorsa babasından, babası ile seyahat ediyorsa annesinden, üçüncü bir kişi ile seyahat ediyorsa hem anne , hem de babasından muvafakatname almak zorundadır. Muvafakatname olmaması sebebi ile uçuşun gerçekleşmemesi durumunda ARİTTATUR sorumlu tutulamaz.

Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.İPTAL POLİTİKASI:
- Günübirlik Turlara Kayıt Yaptıran Misafirlerimizin 1 Gün Kalaya Kadar Ücretsiz İptal ve Değişiklik Hakkı Vardır. - Konaklamalı Turlara Kayıt Yaptıran Misafirlerimizin 4 Gün Kalaya Kadar Ücretsiz İptal ve Değişiklik Hakkı Vardır. - Konaklamalı Turlarda, Tur Tarihine 20 ve Daha Az Gün Kalması Durumunda %30 Kesinti, 15 ve Daha Az Gün Kalması Durumunda %50 Kesinti, 7 ve Daha Az Gün Kalması Durumunda %100 Kesinti Uygulanır. - Katılımcı Rezervasyonunu, Kendisinin veya 1. Derecede Akrabasının Sağlık Nedeninden Dolayı İptal ve Değişiklik Talep Etmesi Durumunda, 7 Günlük Mutat İştigaline Engel Rahatsızlıklarını ve Vefatlarını Tam Teşekküllü Devlet Hastanesinden Alınacak (Baş Hekim İmzalı) Resmi Rapor ile Belgelemeleri Gerekmektedir. Bu Durumda Kullanılmayan Hizmetlerin Bedeli İade Edilir. Not: Uçaklı Programlarda Havayolu Tarafından İptali Yapılamadığı İçin Rezervasyonun İptal ve İadesi Yapılamamaktadır.