UÇAK İLE
  • Ata Mekâna Yolculuk: Ankara 'dan Kırgızistan-Kazakistan-Özbekistan Turu 
“VİZESİZ-TAM PANSİYON-TURLAR DAHİL”
  • Ata Mekâna Yolculuk: Ankara 'dan Kırgızistan-Kazakistan-Özbekistan Turu 
“VİZESİZ-TAM PANSİYON-TURLAR DAHİL”
  • Ata Mekâna Yolculuk: Ankara 'dan Kırgızistan-Kazakistan-Özbekistan Turu 
“VİZESİZ-TAM PANSİYON-TURLAR DAHİL”
  • Kırgızistan
  • Kazakistan
  • Özbekistan
Ankara 'dan Kırgızistan-Kazakistan-Özbekistan Turu
“VİZESİZ-TAM PANSİYON-TURLAR DAHİL”

ANKARA ÇIKIŞLI

Ata Mekâna Yolculuk

Kırgızistan-Kazakistan-Özbekistan Turu

“VİZESİZ-TAM PANSİYON-TURLAR DAHİL”

(6 Eylül – 16 Eylül 2024)

Kırgızistan-Kazakistan-Özbekistan

TUR PROGRAMI

Yazdır  

1.

Gün
Ankara- Bişkek 1 gün programını görmek için tıklayınız

6 Eylül Cuma günü siz değerli misafirlerimizle saat 21.00’da Ankara Esenboğa Havalimanı’nda buluşuyoruz. 6 Eylül saat 23.55 ‘de AJET Havayollarının ESB FRU VF573 ANKARA-BİŞKEK sefer sayılı uçuşu ile Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan Kırgızistan’ın Başkenti Bişkek’e hareket ediyoruz.Konaklama: Yapılmayacaktır.

2.

Gün
Bişkek 2 gün programını görmek için tıklayınız

Sabah yerel saatle 07.25’te Bişkek Manas Havaalanı’na varıyoruz. Bizi bekleyen otobüsümüze binip otelimize hareket ediyoruz ve sabah kahvaltısını otelimizde aldıktan sonra şehir turumuza başlıyoruz. Göreceğimiz yerler arasında; Ata-Beyit Hatıra Kompleksi ve Cengiz Aytmatov’un anıt mozolesini ziyaret ediyoruz. Öğle yemeği sonrası şehir gezimize kaldığımız yerden devam ediyoruz, Göreceğimiz yerler arasında; Ala Tau Meydanı, Manas Destanı onuruna yapılan Manas Anıtı, Cumhurbaşkanlığı Binası, 2010 yılında yaşanan ayaklanma sonrası ölen vatandaşlar için yapılan Devrim Anıtı, Lenin Anıtı, Eski Meydan, Parlamento Binası, Zafer Meydanı göreceğimiz yerler arasındadır. Yerel restoranda alacağımız akşam yemeği sonrası geceleme otelimizde.Konaklama: Garden Hotel S&P vb.

3.

Gün
Bişkek Almatı 3 gün programını görmek için tıklayınız

Sabah kahvaltısını otelimizde aldıktan sonra, otobüsümüzle Issık G(K)öl’e hareket ediyoruz. Güzergâhımız üzerinde buluna Tokmok şehrine uğrayıp; Karahallıların başşehri Balasagun’da bulunan Burana Kulesi, Grand Canyon, Bobsled kanyonu ziyaret etikten sonra, Dünyanın en büyük Krater gölü olan Issık Köl ve Turizm merkezi olan Colpan Ata’yı ziyaretimizin ardından öğle yemeği sonrası tekrar Bişkek’e dönüyoruz. Akşam yemeğimizi yerel restoranda aldıktan sonra Transfer Aracımızla Almatı’ya hareket ediyoruz. Geceleme şehir merkezinde bulunan otelimizde.Konaklama: Asana İnternational Hotel

4.

Gün
Almatı Çimkent 4 gün programını görmek için tıklayınız

Sabah kahvaltısı sonrası 2 milyonu aşan nüfusu ile Kazakistan’ın en büyük şehri olan eski Başkent Almatı’da şehir turumuza başlıyoruz. Panfilova parkı içinde bulunan Rus Ortodoks Zenkov Katedrali’ni ve Kahramanlar Parkı’nı gezdikten sonra öğle yemeğini Almatı’da yerel restoranda aldıktan sonra Almatı’nın 15 km dışında bulunan Medeu Parkı’nı geziyoruz. Medeu gezisi sonrası Almatı şehrinin en yüksek tepesi olan Cimbulak’a teleferik ile çıkıyoruz, çay ve kahve içimi sonrası tekrar teleferik ile Medeu Parka iniyoruz. Transfer aracımızla Almatı Havalimanına transferimizinardından 18.35-20.00 Air Astana Havayollarıyla ile Çimkent Havalimanına varıyoruz. Transfer aracımızla Çimkent Oteline transfer sonrası yöresel restoranda akşam yemeği sonrası geceleme otelimizde.Konaklama: Grand Çimkent Hotel vb.

5.

Gün
Çimkent Türkistan 5 gün programını görmek için tıklayınız

Otelde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası, Cengiz Hanın yakıp yıktığı, Antik Otrar Kalesini ve Kaledeki arkeolojik çalışmalarda bulunan eşyaların bulunduğu Müzeyi ziyaret ediyoruz. Müze ziyareti sonrası Hoca Ahmet Yesevi’nin Hocası Aslan Baba türbesini ziyaret ettikten sonra; Türk Dünyasının Başkenti Türkistan hareket ediyoruz. Yöresel Restoranda alacağımız Öğlen yemeğinin ardından Hoca Ahmet Yesevi müzesi ve Türbesini ziyaret sonrası Kazak-Türk Ahmet Yesevi Üniversitesi Türk Dünyası Müzesini ziyaret ediyoruz. Yöresel Restoranda akşam yemeği sonrası Geceleme otelimizde. Konaklama: Grand Çimkent Hotel vb.

6.

Gün
Çimkent Taşkent Semerkant 6 gün programını görmek için tıklayınız

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından, Çimkent, Tarih ve Yerel Kültür Müzesini ziyaret ediyoruz. Yöresel Restoranda Öğlen Yemeğinin ardından panoramik şehir turu sonrası Otobüsümüzle Gümrükten geçip YHT Garına transfer ve saat 19.30’da Semerkant’a hareket ediyoruz. Geceleme otelimizde. Konaklama: Grand Çimkent Hotel vb.

7.

Gün
SemerKant-Buhara 7 gün programını görmek için tıklayınız

Sabah kahvaltı sonrası, Semerkant’a 24 km uzaklıkta bulunan Çelek köyündeki İmam Al-Buhari Türbesi’ni ziyaret ediyoruz. Ardından Semerkant şehir turuna başlıyoruz: Registan Meydanı, Uluğbey Rasathanesi, Temurhan Türbesi Guri-Emir ve Afrasiyab Müzesi ve Amir Timur'un Hindistan dönüşünde çok sevdiği eşi için yaptırdığı XV yüz yıldan kalma Bibi Hanım Camii. Timurlu hanedanının turkuaz ve altın rengi göz kamaştıran türbeleri Şah-ı Zinda'nın kulyasi (Qusam ibn Abbosturbesi) ziyaretin ardından alacağımız yerel restorandaki öğle yemeği sonrası, İmam Maturudiy turbe ziyareti, Konigil turizm köyü (Tarihi İpek Kâğıt Fabrikası) ziyareti sonrası, Yerel restoranda alacağımız akşam yemeği sonrası hızlı trenle Buhara’ya hareket ediyoruz. Geceleme otelimizde.Konaklama: Grand Sogdiana Hotel vb.

8.

Gün
Buhara - Hiva 8 gün programını görmek için tıklayınız

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında tam gün turumuzda Bahauddin Şah-i Nakşibendi vevalidelerinin türbeleri gezeceğimiz yerler arasındadır. Buhara emirlerinin yazlık sarayı Sitarai-MahiHasa gibi tarihi yerleri ziyaretimizin ardından İsmail Samani türbesi, Magaki Attari Türbesi, EyyübPeygamber Çeşmesi ve Türbesi, Uluğ Bey Medresesi, Ark Kalesi, Lebi Havuz Camii, Poyi Kalon Kompleksi: Kalan Minaresi, Mir Arap Medresesi, Kalan Türbesi, Labi Havuz Kompleksi, Bolo-HavuzCamii ve Büyük İpek Yolu kapalı çarşıları (Toki-Zargaron, Toki-Telpakifuruşon, Toki-Sarrafon) yerlerini gezeceğiz. Öğle yemeğimiz yerel restoranda yedikten sonra Transfer otobüsümüzle Karakum Kızılkum çölünü geçerek Hiva ’ya hareket ediyoruz. Akşam yemeğimizi Kızılkum çölündeki yerel Restoranda aldıktan sonra Hiva’ya hareket ediyoruz. Geceleme otelimizde.Konaklama: Dunyo Palace Hotel vb.

9.

Gün
Hiva 9 gün programını görmek için tıklayınız

Otelde alacağımız kahvaltımızın ardından Hiva turumuza başlıyoruz. Gezeceğimiz yerler arasında; Pahlavan Makhmud türbesi (XVII-XIX), Kunya-Arkı (1868-1888), Kalta-Minor Minaresi (1855),Shergazi-Han medresesi (1718-1720), Alla-Kuli Han kompleksi (XIII-XVIII), Juma Camii ve minaresi(XII-XX), Koja-İslam Minaresi ve Camii (1908-1910) bulunmaktadır. Yerel restoranda alacağımız öğle yemeğimizin ardından Hiva turumuza kaldığımız yerden devam ediyoruz. Gezeceğimiz yerler arasında; Kutluk-Murad İnaka medresesi (1804-1812), Ala-Kulihan türbesi (XIX), Abdulla-Hanmedresesi (1865), Said Alautdin türbesi (XIV), Muhamad Amin-Han medresesi (XIX), İchan-Kaladuvarı (XVIII-XIX), Palvan-Darvaza (XIX) bulunmaktadır. Yerel Restoranda akşam yemeği ve konaklama otelimizde.Konaklama: Silk Road Hiva Hotel vb.

10.

Gün
Urgenç Taşkent 10 gün programını görmek için tıklayınız

Erken kahvaltı sonrası otobüsle Urgenç şehrine transfer ve Özbekistan yerel havayollarıyla HY-1058tarifeli 09.35 uçağıyla Taşkent’e hareket ediyoruz. Saat 10.50’de Taşkent’e varışımızın ardından, transfer otobüsümüzle, Barak Khan Medresesi, Abdul Kasım Medresesi, Kaffas Shasi Anıtı, EskiŞehir, Khasti İmam İslami Kompleksi, Şehir Müzesi, Dzhuma Cami ziyareti sonrası öğle yemeğimizi alıyoruz. Öğle yemeğimizin ardından Özgürlük Meydanı, Özgürlük Anıtı, Ezgulik Arkı ziyaret sonrası açık pazar ve serbest zaman. Akşam yemeğimizi müzikli Restoranda alıyoruz.Konaklama: Konaklama Yok

11.

Gün
Taşkent Ankara 11 gün programını görmek için tıklayınız

Transfer otobüsümüzle Saat 01.30’da Taşkent Havalimanına transfer, AJet Havayollarının TAS ESBVF584 sayılı uçağıyla 05.05’de Taşkent’ten Ankara’ya hareket ediyoruz. Saat 07.55’de Ankara’ yavarış ve turumuzu sonlandırmış oluyoruz. “Siz değerli misafirlerimizle yeni bir tur programımızda görüşmek dileğiyle…”Konaklama: Konaklama yok
DAHİL OLANLAR:
- Türk Hava Yolları/Anadolujet ile Ankara - Bişkek / Taşkent - Ankara arası ekonomi sınıf uçak
bileti,
- Yerel havayolları ile Almatı – Çimkent arası ekonomi sınıf iç hat uçak bileti,
- Özbekistan demiryolları Taşkent - Semerkand hızlı tren bileti,
- Özbekistan demiryolları Semerkand - Buhara hızlı tren bileti,
- Yerel havayolları ile Urgenç – Taşkent arası ekonomi sınıf iç hat uçak bileti,
- Otel Konaklamaları şehir merkezinde 8 gece oda-kahvaltı esasına göre konaklama,
- Bişkek
- Almatı,
-Çimkent,
-Taşkent,
-Semerkant,
-Buhara,
-Hiva’da dört yıldızlı otellerde;
- Öğle ve akşam yemekleri,
- Otobüs içi su ikramı;
- Programda belirtilen tüm müze ve park giriş ücretleri,
- Özbek halk dansları gösterisi,
- Bişkek Gezisi
- Almatı Gezisi,
- Çimkent Gezisi,
- Türkistan Gezisi,
- Taşkent Gezisi,
- Semerkand Gezisi,
- Buhara Gezisi,
- Hiva Gezisi,
- Tur süresince özel araçlar ile ulaşım,
- Tur süresince grubuna özel Türkçe refakat hizmeti,
- Tur süresince grubuna özel Türkçe yerel rehberlik hizmeti,
- Zorunlu seyahat sigortası (Yurtdışı Seyahat Sağlık Sigortası değildir.

HARİÇ OLANLAR:
- Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları (ücretli televizyon kanalları, oda servisi vb.)
- Şehir vergileri
- Yurt dışı çıkış harcı (150 TL)
- Rehber ve kaptan bahşişleri (isteğe bağlı)
- Yemeklerde alınacak tüm alkollü ve alkolsüz içecekler (su hariç)
-Yurtdışı seyahat sigortası (70 yaş ve üzeri %100 sürprim uygulanır.)

EK BİLGİLER

- Fiyatlar; Havayollarının 01.01.2018 tarihindeki K sınıf fiyatlarına göre hazırlanmış olup, üst sınıftan yerleri konfirme edilmesi durumunda artışlar aynı oranda fiyatlarımıza yansıtılır.

- Fiyatlarımız; en az 10 kişinin katılımı halinde geçerlidir. Yeterli grup sayısının oluşmaması durumunda, ArittaTur  ücretin iadesini yaparak, geziyi iptal etme hakkını saklı tutar.

- Havayollarının uçuş saatlerinde oluşabilecek değişikliklerden, rötarlardan ve gecikmelerden ArittaTur sorumlu değildir.

- ArittaTur  kategorisi aynı kalmak kaydıyla otelleri değiştirme hakkını saklı tutar.

- Programın içeriği bozulmadan, programda belirtilen şehir sıralaması ve çevre gezileri, belirtilen günler dışında başka günlerde yapılabilir.

- ArittaTur , gerekli gördüğü durumlarda haber vermeksizin uçulacak olan ana havayolunu, yerel havayollarını ve uçuş saatlerini değiştirebilir.

- Gezi hareketinden 2 gün önce gezinin buluşma yeri ve buluşma ve kalkış saatini lütfen ofisimizden kontrol ediniz.

- Otellerde check - in saati 14.00 ve check-out saati 11.00 - 12.00 arasıdır.

- Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında ve en fazla 8 kg ağırlığında bir parça eşya alma hakkı vardır. Bu seyahatesnasında kişi başına valiz hakkı maksimum 20 kg ile sınırlıdır. İç hat uçuşlarında bu ağırlık 15 kgye kadar düşebilir. Ekstra valiz veya ağırlıktan veya ödenecek ekstra bagaj ücretinden ArittaTur ve tur rehberi kesinlikle sorumlu değildir. Her yolcu için tanınan bu hakkın dışında fazla kilosuolan yolcular havayolları tarafından ekstra ücrete tabi olurlar. Seyahat esnasında yukarıda belirtilen limitlerin dışındaki ekstra kilolarda havayoluna yolcu tarafından ödenmesi zorunlu ücretlerde ArittaTur  herhangi bir sorumluluk taşımaz.

- Turun kalkması için gerekli yolcu sayısına ulaşılamaması durumunda, ArittaTur  geziyi, tur kalkış tarihinden 20 gün öncesine kadar iptal veya tehir edebilir. Bu durum fesih sebebidir ve sözleşmenin feshi halinde tüketicinin tazminat hakkı doğmaz.

- Programlarımız için tur bitiş tarihinden itibaren minimum 6 ay geçerliliği olan pasaport gerekmektedir.


AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#ÖZBEKİSTAN
LOKASYON:
Özbekistan Kırgızistan Kazakistan (Ankara Esenboğa Havalimanı çıkışlı)
ULAŞIM
Uçak   
BULUŞMA:
21.00’da Ankara Esenboğa Havalimanı
BİTİŞ:
07.55’de Ankara
İPTAL POLİTİKASI:
- Günübirlik Turlara Kayıt Yaptıran Misafirlerimizin 1 Gün Kalaya Kadar Ücretsiz İptal ve Değişiklik Hakkı Vardır. - Konaklamalı Turlara Kayıt Yaptıran Misafirlerimizin 4 Gün Kalaya Kadar Ücretsiz İptal ve Değişiklik Hakkı Vardır. - Konaklamalı Turlarda, Tur Tarihine 20 ve Daha Az Gün Kalması Durumunda %30 Kesinti, 15 ve Daha Az Gün Kalması Durumunda %50 Kesinti, 7 ve Daha Az Gün Kalması Durumunda %100 Kesinti Uygulanır. - Katılımcı Rezervasyonunu, Kendisinin veya 1. Derecede Akrabasının Sağlık Nedeninden Dolayı İptal ve Değişiklik Talep Etmesi Durumunda, 7 Günlük Mutat İştigaline Engel Rahatsızlıklarını ve Vefatlarını Tam Teşekküllü Devlet Hastanesinden Alınacak (Baş Hekim İmzalı) Resmi Rapor ile Belgelemeleri Gerekmektedir. Bu Durumda Kullanılmayan Hizmetlerin Bedeli İade Edilir. Not: Uçaklı Programlarda Havayolu Tarafından İptali Yapılamadığı İçin Rezervasyonun İptal ve İadesi Yapılamamaktadır.

TARİH VE FİYATLAR

2.475$

11 Gün

en düşük kişi başı

SORULARINIZ İÇİN TIKLAYIN

Ata Mekâna Yolculuk ve diğer hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.

İLETİŞİM

[email protected]
+905451700202
Meşrutiyet Mahallesi Meşrutiyet Caddesi 10/28
    Kızılay / Çankaya / Ankara, 06420
Sitemizde anılan tüm fiyatlar, geçerli kartlar ile tek ödemede, en ucuz başlangıç fiyatlardır ve yeterli kontenjan olması durumunda geçerlidir.
Aritta Turizm - Türsab: 7125