Ankara Çıkışlı Gap ve Doğu Turları

Çıkış Tarihi
ANKARA ÇIKIŞLI GAP VE DOĞU TURLARI LİSTELENİYOR
 • İYİ SEÇİM!

  Gap Sefası Turu

  Ankara Çıkışlı 5 Gece Konaklamalı Gap Sefası Turu Etkinliğimize Bekliyoruz. Hoş Geldiniz
  -%10
  7 Gün
  Otobus
  19.000TL
  21.111TL
  Detaylar
 • İYİ SEÇİM!

  Gap Rüyası Turu

  Ankara Çıkışlı 3 Gece Konaklamalı Gap Rüyası Turu Etkinliğimize Bekliyoruz. Hoş Geldiniz
  -%10
  5 Gün
  Otobus
  8.190TL
  9.100TL
  Detaylar
 • İYİ SEÇİM!

  Sivas Kemaliye Tunceli Turu

  Ankara Çıkışlı 3 Gece Konaklamalı Divriği Kemaliye Tunceli Ovacık Munzur Turu Etkinliğimize Bekliyoruz. Hoş Geldiniz
  5 Gün
  Otobus
  ---
  Detaylar
 • EN İYİ FİYAT

  Şanlıurfa Gaziantep Turu

  Ankara Çıkışlı 1 Gece Konaklamalı Şanlıurfa Gaziantep Turu Etkinliğimize Bekliyoruz. Hoş Geldiniz
  3 Gün
  Otobus
  ---
  Detaylar


KATEGORİLER
SÜRE
TOPLAM FİYAT

GAP Turunda Gezilecek Yerler

GAP turu ile bu bölgede mutlaka görülmesi gereken Diyarbakır, Ulu Camii, Kale Surları, 10 Gözlü Köprü, 4 Ayaklı Minare’ye ev sahipliği yapmaktadır. Batman’a bağlı kayalara oyulmuş evleri ile meşhur Hasankeyf gezilebilir, buradan Güneydoğu turu çerçevesinde ilgi çeken bir bölge olan Midyat’a geçebilirsiniz. Midyat’ta çeşitli film ve dizi prodüksiyonlarında yer almış Midyat Konuk Evi ve Güneydoğu Anadolu turu denildiğinde akla gelen telkâri gümüş işçiliği örneklerinin bolca görüldüğü Gümüşçüler Çarşısı görülebilir. Mardin’de bulunan Kasımiye Medresesi, Mor Benham Kilisesi, Mardin Ulu Camii, Şehidiye Camisi görülmeye değer olup Güneydoğu turları için vazgeçilmez özellikte yapılardır. Son dönemde popülaritesi artan, dünyanın bilinen en eski kült yapılar topluluğu olan ve UNESCO tarafından Dünya Mirası listesine alınan Şanlıurfa’daki Göbeklitepe de GAP turu ile mutlaka görülmesi gereken diğer bir bölgedir. Kuzey Mezopotamya'nın kadim yerleşim merkezlerinden olan Harran’da Harran Höyüğü, Cennet Camiisi, Rızvaniye Camiisi, Hz. İbrahim’in doğduğu yer olarak kabul edilen mağara, günümüzde Harran Üniversitesi ismi ile bilinen ilk İslam Medresesi’nin kalıntıları gezilebilir. Çok uzun bir süre boyunca bir arada yaşamayı öğrenmiş, etnik kökenleri, dinleri farklı birçok topluluğa ev sahipliği yapan Antakya, çıkılacak bir GAP turu sayesinde özellikle Hristiyanlık için önem arz eden Aziz Pierre Kilisesi dikkate değerdir.

GAP Turuna Hangi Şehirler Dahil?
GAP turları büyük ve klasik GAP turları olarak değişik içeriklerde yapılmakla beraber rotalarına genel olarak Diyarbakır, Batman, Mardin, Şanlıurfa, Adıyaman, Gaziantep, Antakya şehirlerini dahil eder.

GAP Turunda Gezilecek Müzeler
GAP turu ile Cahit Sıtkı Tarancı Evi, Hasankeyf Müzesi, Mardin Müzesi, Şanlıurfa Arkeoloji Müzesi, Antakya Mozaik Müzesi müzeleri gezilebilir. Güneydoğu Anadolu GAP turu için müze açısından bolluğu ile göze çarpan Gaziantep’te gezilecek diğer müzeler ise Savaş Müzesi, Mutfak Müzesi, Hamam Müzesi, Para Müzesi, Medusa Cam Müzesi olup Gaziantep Kalesi de Güneydoğu turu için turistik bir tarihi noktadır. Nemrut Dağı Milli Parkı içerisinde bulunan Kommagene Krallığı’ndan kalma heykel ve mezar yapıları GAP turlarında ilgi çekici diğer noktalardır.

GAP Turunda Görülebilecek Doğal Güzellikler
GAP turları ile yapılabilecek en keyifli bir diğer aktivite de Nemrut Dağı’nda gün doğumunu izlemek olacaktır. Güneydoğu turunda nadir sayılabilecek su kaynakları olan Balıklıgöl ve Ayn Zeliha Gölü de GAP turu ile ziyaret edebileceğiniz bir diğer nokta.

GAP Turunda Ne Yenir?
Binlerce yıl çeşitli halkların iç içe yaşadığı Güneydoğu Anadolu’da meydana gelen füzyon sonucu yemek kültürü bir hayli zengindir. Bu özelliği ile Güneydoğu turları turistik olarak oldukça ilgi çekici bir mutfağa sahiptir. GAP turuyla gidilecek Taşhan’da bulunan kahvaltı mekanları bölgenin yöresel mutfağını tecrübe etmek için uygun bir seçim olacaktır. Mardin’de yöreye ait kahve, badem şekeri ve Süryani şarabı tadımı GAP turları ile gerçekleştirilebilir. Bunların dışında Gaziantep Elmacı Pazarı’nda cevizli sucuk, Antakya Uzun Çarşı’da çay bardağında ve köpüksüz yapılan süvari kahvesi, Şanlıurfa Meşhur Gümrük Han kahvesi GAP turu için olmazsa olmaz özelliktedir.

GAP Turuna Hangi Mevsim Gidilir?
Güneydoğu Anadolu bölgesi her mevsim turist çeken bir bölge olup yaz kış ziyarete ve GAP turlarına açıktır.

İLETİŞİM

[email protected]
+905451700202
Meşrutiyet Mahallesi Meşrutiyet Caddesi 10/28
    Kızılay / Çankaya / Ankara, 06420
Sitemizde anılan tüm fiyatlar, geçerli kartlar ile tek ödemede, en ucuz başlangıç fiyatlardır ve yeterli kontenjan olması durumunda geçerlidir.
Aritta Turizm - Türsab: 7125