Ankara Çıkışlı Ege ve Akdeniz Turları

Çıkış Tarihi
ANKARA ÇIKIŞLI EGE VE AKDENİZ TURLARI LİSTELENİYOR
 • Fethiye Ölüdeniz Tatili

  Ankara Çıkışlı Konaklamalı 3 Gece 4 Gün Fethiye Ölüdeniz Tatiline Gidiyoruz.
  4 Gün
  Otobus
  ---
  Detaylar
 • Isparta Gül Hasadı Salda Gölü Pamukkale Turu

  Ankara'dan Konaklamalı Isparta’nın Gül kokularından Salda’ Gölü ve Pamukkale Turu Etkinliğimize Bekliyoruz.
  2 Gün
  Otobus
  ---
  Detaylar
 • Ankara Çıkışlı Bodrum Marmaris Datça Gökova Pamukkale Turu

  Ankara Çıkışlı 3 Gece 4 Gün Konaklamalı Bodrum Marmaris Datça Gökova Pamukkale Turu
  4 Gün
  Otobus
  ---
  Detaylar
 • Ankara Çıkışlı Egenin Incileri Turu

  Ankara Çıkışlı 3 Gece 4 Gün Konaklamalı Ege Turu
  4 Gün
  Otobus
  ---
  Detaylar
 • Kuladokya Ve Frigya Turu

  Ankara 'dan 2 Gece 3 Gün Konaklamalı Kuladokya ve Frigya GİDİYORUZ
  3 Gün
  Otobus
  7.200TL
  Detaylar
 • Mersin Yüzme Turu

  Ankara Çıkışlı 3 Gece 4 Gün Konaklamalı Mersin Yüzme Turumuza Hoşgeldiniz.
  4 Gün
  Otobus
  ---
  Detaylar
 • EN İYİ FİYAT

  Ayvalık Izmir Çeşme Alaçatı Kuşadası Turu

  Ankara 'dan 2 Gece 3 Gün Konaklamalı Ayvalık İzmir Çeşme Alaçatı Kuşadası'na GİDİYORUZ
  3 Gün
  Otobus
  ---
  Detaylar
 • İYİ SEÇİM!

  Alaçatı Efes Pamukkale Salda Turu

  Ankara Çıkışlı 1 Gece Otel Konaklamalı Alaçatı Efes Pamukkale Salda Turu Rum Mimarisi ile Osmanlı Mimarisinin Birleştiği Sokakları İçin Çeşme ve Alaçatı'ya, Ege'nin…
  3 Gün
  Otobus
  ---
  Detaylar
 • İYİ SEÇİM!

  Kaş Kalkan Turu

  Ankara Çıkışlı 4 Gece Otel Konaklamalı Kaş Kalkan Turu Etkinliğimize Bekliyoruz. Hoş Geldiniz
  6 Gün
  Otobus
  ---
  Detaylar
 • İYİ SEÇİM!

  Izmir Çeşme Alaçatı Kuşadası Şirince Efes Turu

  Ankara 'dan İzmir Çeşme Alaçatı Kuşadası Şirince Efes'e GİDİYORUZ Her haftasonu 1 gece 2 gün Konaklamalı
  2 Gün
  Otobus
  ---
  Detaylar
 • EN İYİ FİYAT

  Bodrum Tatili

  Ankara Çıkışlı 3 Gece Konaklamalı Bodrum Tatili Etkinliğimize Hoş Geldiniz.
  4 Gün
  Otobus
  ---
  Detaylar
 • EN İYİ FİYAT

  Fethiye Kaş Kalkan Turu

  Ankara Çıkışlı 3 Gece Konaklamalı Likya Kaş Kalkan Turu Etkinliğimize Hoş Geldiniz. Yüzmeye ve Eğlenceye Doyamayacağınız Keyifli ve Unutulmayacak Bir Tatil için…
  4 Gün
  Otobus
  ---
  Detaylar
 • Ankara Çıkışlı Doğu Akdeniz Kilikya Turu

  Ankara Çıkışlı 3 Gece 4 Gün Konaklamalı Kilikya Turumuz
  4 Gün
  Otobus
  ---
  Detaylar
 • EN İYİ FİYAT

  Olympos Adrasan Yüzme Turu

  Ankara Çıkışlı 3 Gece Konaklamalı Olympos Adrasan Yüzme Turu Etkinliğimize Bekliyoruz. Hoş Geldiniz
  4 Gün
  Otobus
  ---
  Detaylar
 • Mersin Kızkalesi Yüzme Turu

  Ankara Çıkışlı 1 Gece Konaklamalı Mersin Kızkalesi Yüzme Turu Etkinliğimize Bekliyoruz. Hoş Geldiniz
  2 Gün
  Otobus
  ---
  Detaylar
 • FIRSAT

  Asos Ayvalık Bozcaada Turu

  Ankara Çıkışlı 1 Gece Konaklamalı Asos Ayvalık Bozcaada Turu Etkinliğimize Bekliyoruz. Hoş Geldiniz
  3 Gün
  Otobus
  ---
  Detaylar
 • Konaklamalı Antakya Turu

  Ankara'dan Konaklamalı Antakya' ya Gidiyoruz
  2 Gün
  Otobus
  ---
  Detaylar


KATEGORİLER
SÜRE
BöLGELER
TOPLAM FİYAT

 Ankara, Türkiye'nin başkenti olmakla birlikte, çevresinde birçok turistik yer bulunmaktadır. Bunlardan biri de Ege ve Akdeniz bölgesidir. Ankara çıkışlı Ege ve Akdeniz turu yaparak, hem tarihi hem de doğal güzellikleri keşfetme fırsatını bulabilirsiniz. Bu yazıda, Ankara Çıkışlı Ege ve Akdeniz turu hakkında ayrıntılı bilgi verecek.
Ankara Çıkışlı Ege ve Akdeniz turu genellikle 1-2-3-4 günlük bir tur olarak planlanmaktadır. Tur, genellikle konforlu otobüslerle gerçekleştirilmekte ve tura katılanların konaklama ihtiyaçları tur boyunca karşılanmaktadır. Ayrıca tura rehberlik etmektedir.

Ege Turunda gezilecek yerler;
Turun ilk durağı genellikle İzmir'dir. İzmir, Ege'nin en büyük koleksiyonunun biri ve tarihi ve kültürel incelemesi birçok zenginliğe sahiptir. Konak Meydanı, Saat Kulesi, Kemeraltı Çarşısı gibi yerleri gezebilirsiniz. Ayrıca İzmir'in ünlü lezzetleri arasında olan boyoz ve kumru gibi atıştırmalıkları da dağıtmak.
 Turun ikinci durağı ise, Çeşme'dir. Çeşme, Türkiye'nin en popüler tatil beldelerinden biri ve dünyaca ünlü plajlarıyla bilinir. Ayrıca Ege bölgesindeki tarihi mekanların da birçoğunu barındırmaktadır. Turistler genellikle Çeşme Kalesi, Alaçatı, Ilıca Plajı, Ayayorgi Koyu ve Dalyan Koyu gibi yerleri ziyaret etmektedir.
Turun diğer bir durağı ise, Efes Antik Kenti'dir. Efes Antik Kenti, dünyanın en iyi kalıntıları antik kentlerinden biridir ve UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer almaktadır. Antik kenti gezerken, Celsus Kütüphanesi, Büyük Tiyatro, Artemis Tapınağı gibi tarihi yapıları görün. Ayrıca Efes Antik Kenti'nde bulunan Meryem Ana Evi de şikayetlerin ilgi odağıdır.
Turun son durağı genellikle Kuşadası'dır. Kuşadası, Büyük bir limana sahip olan bu bölge, tarihi Efes Antik Kenti'ne yakın konumuyla ünlüdür. Kuşadası'nda Dilek Yarımadası Milli Parkı, Güvercinada Kalesi, Kadınlar Denizi Plajı ve adrenalin tutkunları için su parkları da mevcuttur. Ege elde etmek en popüler tatil beldelerinden biridir. Burada, tarihi kentler, plajlar ve eğlence mekanları bir arada bulunmaktadır. Konaklama hizmetleri oldukça çeşitlidir ve her bütçeye uygun seçenekler mevcuttur. Kuşadası, Aydın ilinin ölümü yer alan bir tatil beldesidir. Büyük bir limana sahip olan bu bölge, tarihi Efes Antik Kenti'ne yakın konumuyla ünlüdür. Ankara'dan çıkışlı Ege turu, Türkiye'nin çıkışındaki en güzel yerlere giriş için harika bir seçenektir.
Ege Mutfağı; 
Ege mutfağı, Türk mutfağının en özel ve lezzetli yemekleri arasında yer almaktadır. Turumuz sırasında Ege bölgesine özgü yemekleri tadabilir, yöresel tatları keşfedebilirsiniz. Bodrum, Çeşme, Marmaris gibi önemli turistik destinasyonlar ile Efes, Bergama, Pamukkale gibi dünya mirası yerleri barındırır. İzmir köfte, kabak çiçeği dolması, çökertme, börülce ve zeytinyağlı bir çok yemek yöreye özgü en ünlü lezzetler.
Ege Turuna ne zaman katılabilirsiniz;
Ege turu, genellikle yaz aylarında yoğun ilgi görür ve bölgedeki sıcak yaz günlerinde deniz, kum ve güneş keyfi yapmak için idealdir. Ancak bölge, ilkbahar ve sonbahar aylarında da ziyaret edilebilir. Bu dönemlerde daha sakin bir tatil deneyimi yaşayabilirsiniz ve bölgedeki doğal güzelliklerin tadını çıkarabilirsiniz. Turumuzda gezi rotası oldukça dolu ve yoğun bir şekilde planlanmıştır. Dolayısıyla, yorucu bir programı takip edeceğinizi unutmayın. Fakat turumuzun her gününde serbest zamanlar da bulunmaktadır. Bu zamanlarda dinlenebilir, denize girebilir veya alışveriş yapabilirsiniz.
Ege Turuna Çıkarken Yanınıza almanız gerekenler;
Tur sırasında yanınıza mutlaka rahat ayakkabılar, güneş kremi, şapka ve bol miktarda su almayı unutmayın. Ayrıca, tur boyunca yanınıza birkaç hafif giysi, birkaç şort ve tişört, birkaç hırka veya kazak ve bir yağmurluk da almanız önerilir.
Akdeniz Turunda Gezilecek Yerler;
Akdeniz Bölgesi genel olarak engebeli ve dağlıktır. Bölgenin % 80'ini kıyıya paralel uzanan Toros Dağları ile yüksek platolar oluşturur. Bu durum, bölgede nüfus dağılışını, kara ulaşımını, bitki örtüsünü, turizm çeşitliliğini çok etkiler. Sanayi ürünleri çeşitliliği ise bu durumdan en az etkilenir.
Side Apollon Tapınağı ;Apollon Tapınağı (Antalya Side) TURKEY - fotopanorama360 Roma düzeni ve Peripteros planına uygun olarak yeniden yapılandırılan tapınağın büyük sütunlarından bazıları günümüzde aslına uygun restore edilip yerlerine konmuştur. M.S 150 yıllarına dayanan tarihi olgusuyla Apollon Tapınağı, günümüze kadar gelen tarihi kalıntılarıyla gerçekten görülmeye değer önemli bir mirastır....Manavgat Şelalesi. Eğirdir Gölü ,Isparta,Lavanta Vadisi,Lavanta Vadisi– Isparta. ...Kız Kalesi – Mersin, Mamure Kalesi– Mersin. ...Alanya. Alanya Kalesi  ... Salda Gölü

İLETİŞİM

[email protected]
+905451700202
Meşrutiyet Mahallesi Meşrutiyet Caddesi 10/28
    Kızılay / Çankaya / Ankara, 06420
Sitemizde anılan tüm fiyatlar, geçerli kartlar ile tek ödemede, en ucuz başlangıç fiyatlardır ve yeterli kontenjan olması durumunda geçerlidir.
Aritta Turizm - Türsab: 7125